Imprezy sylwestrowe w stolicy

Dla wszystkich niezdecydowanych świetnym rozwiązaniem na zaplanowanie Sylwestra będzie udział w imprezie plenerowej. Takie imprezy są co roku organizowane przez największe miasta w Polsce, m.in. przez Kraków i Wrocław. Jednak to w stolicy odbywa się najbardziej huczna noc sylwestrowa z udziałem największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Sylwester w plenerze to pomysł zarówno dla osób, które nie mają innych planów na tę wyjątkową noc, jak i dla tych, którzy pragną na chwilę oderwać się od atmosfery domowego przyjęcia, czy imprezowania w dyskotece.

Każdego roku w Warszawie Sylwester organizowany był na Placu Zamkowym lub pod Pałacem Kultury i Nauki. W 2008 roku wprowadzono innowację i impreza odbyła się na Placu Konstytucji. Niezależnie jednak od dokładniej lokalizacji zabawy, Sylwester plenerowy w stolicy zawsze jest wydarzeniem głośnym i niezapomnianym.

Podczas trwania imprezy uczestnicy mają możliwość oglądania widowisk i słuchania koncertów, które odbywają się na scenie głównej (tu grają największe gwiazdy wieczoru) oraz zabawę przy muzyce mixowanej przez DJ’a na małej scenie. Można też spróbować swojego szczęścia i wziąć udział w jednym z licznych konkursów. Do wygrania są cenne nagrody, a nagrodą wieczoru jest zwykle samochód.

Program Sylwestra jest tak układany, by goście w każdym wieku mogli się świetnie bawić. Gwiazdy, które wystąpią na scenie w sylwestrową noc są dobierane w taki sposób, aby trafić w gusta starszych i młodszych uczestników imprezy. W minionych latach podczas warszawskiej imprezy sylwestrowej wystąpili m.in.: Feel, Edyta Górniak, Kayah, Golec uOrkiestra, Paweł Kukiz, T.Love, Lady Pank, Tatiana Okupnik.

Sylwester zawsze prowadzony jest przez znane i lubiane postaci ze świata showbiznesu. W ubiegłych latach konferansjerami na plenerowej zabawie sylwestrowej w stolicy byli: Joanna Liszowska, Krzysztof Ibisz, Agata Młynarska, Maciej Dowbor, Dorota Wellman i Marcin Prokop.

Impreza jest naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Co roku bierze w niej udział tysiące osób – mieszkańców Warszawy i turystów z kraju i ze świata. Nad bezpieczeństwem gości czuwają odpowiednie władze. Każdy uczestnik zabawy może liczyć na porcję gorącego żurku. Warszawa dba o wszystkich swoich gości.

A o północy możemy napawać się widokiem przepięknych sztucznych ogni, rozświetlających całe niebo nad stolicą. Pokaz fajerwerków trwa ponad 10 minut, a poprzedzony jest życzeniami noworocznymi od prezydenta miasta.

Jeśli więc nie mamy planów na Sylwestra, albo chcemy urozmaicić organizowaną przez nas domówkę możemy choć na chwilę zawitać na imprezie organizowanej przez miasto. Warszawa zapewnia dogodne połączenia komunikacyjne przez całą noc sylwestrową.